بازرگانی ضد

آشنایی با انواع هدلایت خودرو

سپتامبر 10, 2020
تعداد بازدید : 1633
5/5 - (2 امتیاز)

همه می دانند که چراغ headlight با کیفیت برای همه رانندگی در شب چقدر مهم است. تعویض لامپ های چراغ جلو با بهترین لامپ های هالوژن چراغ جلو به شما و خانواده شما در هنگام رانندگی در شب ایمنی بیشتری می دهد.

آشنایی با انواع هدلایت خودرو

هدلایت هنگام رانندگی در جاده ای تاریک و خسته کننده یکی از ضروری ترین قسمت های خودرو هستند. این وسیله به نورپردازی جاده پیش رو کمک می کند. فناوری چراغ headlight از لامپ های کاربردی که در اوایل اتومبیل ها استفاده می شد تا چراغ های لیزری دوران مدرن فاصله زیادی را طی کرده است. چراغ های جلو خودرو انواع مختلفی دارند که توسط تولیدکنندگان خودرو مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع چراغ های خودرو

وقتی صحبت از انتخاب وسیله نقلیه جدید یا کارکرده می شود، اکثر رانندگان به مواردی مانند فضا، پیشرانه، ویژگی های ایمنی، راندمان، سوخت و موارد دیگر فکر می کنند. در این بخش به چراغ های هد لایت که یکی از بخش های مهم خودرو است می پردازیم

انواع چراغ های خودرو

چراغ هالوژن خودرو

چراغ های جلوی هالوژن پرکاربردترین نوع هدلایت ضد ZED هستند که تقریباً در هر اتومبیل پیدا خواهید کرد. یک لامپ هالوژن با ارسال برق از طریق رشته تنگستن قرار داده شده در یک کپسول شیشه ای پر از گاز هالوژن کار می کند. این گاز بسیار مقاوم در برابر گرما است بنابراین، رشته پس از تأمین جریان الکتریکی، شروع به گرم شدن و درخشش می کند. به همین دلیل است که نوری که لامپ های هالوژن منتشر می کنند زرد است.

چراغ هالوژن خودرو

چراغ زنون یا HID خودرو

تخلیه با شدت بالا (HID) یا چراغ جلو زنون کمی شبیه لامپ های CFL (نور فلوئورسنت جمع و جور) است. در چراغ های جلو زنون هیچ رشته ای مورد نیاز نیست. در عوض، با ایجاد یک منطقه ولتاژ بالا بین دو الکترود کار می کند. فضای باقیمانده با گاز زنون پر می شود. این نوع لامپ ها برای رسیدن به حداکثر روشنایی خود کمی زمان می برد زیرا برای گرم شدن به مدتی زمان نیاز دارند. اما به محض رسیدن به اوج روشنایی، نوری به رنگ سفید مایل به آبی ساطع می کنند. از آنجا که برای گرم شدن کمی زمان لازم است، چراغ های جلو زنون همراه با نوع دیگری از چراغ های جلو که به عنوان نور بالا استفاده می شود استفاده می شود.

چراغ زنون یا HID خودرو

چراغ های جلو HID بسیار قدرتمندتر و روشن تر از چراغ های جلو هالوژن معمولی هستند و پرتابی در حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ متر دارند.

دیودهای ساطع کننده نور که در بین مردم معروف است LED ها با جریان الکتریسیته از طریق دیودهای ساطع کننده نور کار می کنند. روند LED ها نسبتاً ساده است و آنها به هیچ زمان گرم کننده ای احتیاج ندارند و تقریباً هیچ گرمای ساطع شده ای وجود ندارد. آنها بسیار کم مصرف هستند و نور درخشانی تولید می کنند. مقاوم سازی آن ها در هر چراغ جلو آسان است و بلافاصله روشن می شود.

یک مزیت دیگر این است که شما می توانید از آن ها به طرق مختلف استفاده کنید و آن ها می توانند نور را تا ۳۰۰ متر پرتاب کنند. حتماً فناوری LED را در خودروهای ممتاز مشاهده کرده اید که از طریق استفاده از LED شکل های مختلفی ایجاد می کنند.

چراغ ماتریس خودرو

چراغ های ماتریکس به عنوان روشنایی پیکسلی نیز شناخته می شوند. برای ساخت چراغ جلو از LED های مختلفی استفاده می شود و همه آن ها بصورت مستقل کنترل می شوند. یک دوربین پشت آینه داخلی نصب شده است که می تواند چراغ جلو و عقب اتومبیل را تشخیص دهد. وقتی سیستم یک وسیله نقلیه را تشخیص می دهد، چراغ LED منفرد را خاموش می کند تا راننده خودروهای دیگر خیره نشوند. بنابراین چراغ های جلو نور را به صورت عمودی و همچنین به صورت افقی روی وسایل نقلیه نشان نمی دهند. به این ترتیب حتی اگر ترافیکی رو به جلو باشد، یک راننده می تواند از هدلایت استفاده کند.

چراغ ماتریس خودرو

چراغ لیزر خودرو

چراغ های لیزری پیشرفته ترین نوع فناوری چراغ های جلو هستند که در بازار موجود است به همین دلیل جزو بهترین ها هستند. اما گران ترین آن ها نیز هستند. چراغ های لیزری با کمک لیزر به یک گاز نیرو می دهند. به همین دلیل گاز بسیار روشن می درخشد. مهمترین مزیت چراغ های لیزری این است که پرتاب چراغ جلو به طور قابل توجهی از هر نوع چراغ جلو بهتر است.

چراغ لیزر خودرو

این ها بیشتر در اتومبیل های گران قیمت پرمیوم استفاده می شوند یا به صورت اختیاری در دسترس هستند اما قیمت آن ها نیز به مراتب بیشتر است. چراغ های لیزری می توانند حدود ۶۰۰ متر از جاده پیش رو را روشن کنند.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*