بازرگانی ضد

تیونینگ

جولای 25, 2020
تعداد بازدید : 199
Rate this post

[vc_row][vc_column][vc_column_text]تیونینگ به معنی ارتقای فنی و مشخصات ظاهری خودرو برای رسیدن به یک عملکرد بهتر است.عمل تیونینگ باید توسط فردی که تخصص لازم را دارد انجام شود.زیرا با ارتقای خودرو ها ممکن است در حین رانندگی خطری متوجه راننده یا سرنشینان شود.برای مثال تقویت صندلی هاو تقویت سیستم تعلیق از جمله این موارد است که باید انجام  شود.

تمامی خودرو ها را با کمترین توان می توان تیون کرد و سپس خودرویی با توان بالا و ظاهری متفاوت داشته باشید.

تیونینگ شامل تمام قطعات خودرو میشود از موتور گرفته تا صندلی های خودرو . اغلب خودرو دوستان اقدام به تیونینگ کردن خودرو های خود می کنند به فردی که عمل تیونینگ را انجام می دهد تیونر می گویند.

برخی از مواردی که در تیونینگ تغییر می کنند:

آیرودینامیک خودرو

سپرها

رینگها

افزایش گنجایش موتور

افراد باید توجه کنند که در راستای تیونینگ کردن خودرو خود از اتلاف انرژی نیز جلوگیری کنند.برای مثال استفاده از رینگ های عریض.

افرادی که از لحاظ فنی خودروی خود را تیون می کنند ترجیح می دهند از نظر ظاهری نیز این کار را انجام دهند تا تیونینگ فنی آنها به چشم بیاید.

معمولا خودروهایی که تیونینگ انجام می دهند در مسابقات مورد استفاده قرار می گیرند پس باید به این نکته توجه کرد قبل از انجام کاری اگر خودروی خود را برای مسابقه تغییر می دهند تغییرات شما مغایر با قوانین مسابقات نباشد.

خودرو سازان با توجه به اینکه افرادی متخصص در اختیار دارند این عمل را انجام نمی دهند به چند دلیل که در اینجا به آنها اشاره می کنیم:

۱-موتورهای تقویت شده دوام کمتری دارند و زودتر آسیب می بینند.چون خودروسازان باید خودرو های خود را با گارانتی بفروش برسانند باید ضرر زیادی را متحمل شوند.

۲-این موتور ها الایندگی بیشتری دارند.

۳-مصرف سوخت این خودرو ها بالا است.

۴-این خودرو ها قیمت بسیار بالا تر از مدل های معمولی خواهند داشت.

در انتها باید به این نکته توجه کنید که خودرو خود را با توجه به توانی که دارد تیونینگ کنید در غیر این صورت به قطعات داخلی آن آسیب می رسد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دسته بندی ها :
اطلاعات خودرو

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*