رونمايي نسل هاي جديد ساندرو و استپ وي در اروپا

رونمايي نسل هاي جديد ساندرو و استپ وي در اروپا

رونمايي نسل هاي جديد ساندرو و استپ وي در اروپا

رونمايي نسل هاي جديد ساندرو و استپ وي در اروپا 1024 577 zeduser

رونمايي نسل هاي جديد ساندرو و استپ وي در اروپا

خودرو های داچیا ساندرو و استپ وی مدل ۲۰۲۱  فعلا به صورت رسما در بازار اروپا رونمایی شدند.
ساندرو که حالا در نسل سوم قرار دارد توسط واحد رومانیایی خودروسازی  رنو ساخته می شود و  اولین بار در سال ۲۰۰۷ معرفی شده است.

حجم و ظرفیت

اندازه این هاچ بک دارای ۴۰۹۹ میلی متر طول است و ظرفیت صندوق عقب آن ۳۲۸ لیتر می باشد.
نسخه گران تر آن به صورت کراس اوور استپ وی است با ارتفاع ۴۱ میلی متر بیشتر از سطح زمین، رینگ های۱۶ اینچی، ریل های روی سقف خودرو، تزئینات کرومی و زه های کناری آن عرضه می شود.

هردو این خودرو درحالت پایه دارای ترمز دستی برقی، دوربین دید دقیق عقب ، حسگر های قوی جهت  پارک کردن درست خودرو، سامانه کمکی حرکت در سراشیبی های تند، فناوری استارت استاپ و برف پاک کن اتوماتیک هستند.
هردوی این خودرو ها روی پلتفرم مشترک رنو نیسان ساخته شده اند. دارای نسخه های بنزینی و دوگانه سوز LPG هستند که به موتور ۱.۰ لیتری سه سیلندر مجهز می شوند.
این موتورها که با یا بدون سامانه توربو شارژ عرضه می شوند در کنار یک جعبه دنده پنج سرعته دستی یا شش سرعته خودکار نصب می شوند.
از سری امکانات داخلی این خودرو ها میتوان به سامانه Media control با صفحه نمایشگر با سایز ۳.۵ اینچی همراه با پخش موسیقی، اتصال به گوشی همراه وسامانه جهت یابی حرفه ای  می باشد.
هردو خودرو شامل شش کیسه هوا، سامانه تماس ضروری با اورژانس، سامانه هشداری نقاط کور و ترمز اضطراری در مواقع ضروری می شود.
پس از رونمايي نسل هاي جديد ساندرو و استپ وي در اروپا هنوز قیمت گذاری این دو خودرو اعلام نشده است ولی بهای فعلی ساندرو ۶۹۹۵ پوند و قیمت استپ وی ۹۹۹۵ پوند است.